top of page
  • Zdjęcie autoraJoanna Pytlewska-Bil

Trendy 2019 - stawiamy na kolor.

Zaktualizowano: 13 gru 2022

Chcesz mieć modne wnętrze? Poszukaj koloru!

Po latach dominacji biało-szaro-czarnych wnętrz przyszedł czas na niebanalne kolory.

Foto: Pink Pug Design

Odchodzimy od czystych, podstawowych kolorów i stajemy się koneserami barw. Wprowadzamy do wnętrza odcienie nieoczywiste, skrupulatnie wyszukane we wzornikach.

Szukamy jednej wyrafinowanej barwy, która stworzy atmosferę w pomieszczeniu. Wśród modnych odcieni dominują zielenie, róże, żółcienie czy czerwienie.

Wprowadzając kolor do wnętrza trzeba zachować umiar, nadmiar mocnych barw może nas przytłoczyć i w dłuższej perspektywie męczyć. Modne odcienie najlepiej sprawdzą się na akcesoriach, tapetach, ścianach oraz pojedynczych meblach.

Foto: Benjamin Moore

Po latach dominacji szarości we wnętrzach warto o nich wspomnieć. Ich popularność słabnie, ale nie znika. Zmienia się podejście do monochromatycznych barw. Stanowią one idealną bazę do połączenia z wyrazistym kolorem we wnętrzu.

Jeśli nie chcesz kolorowej rewolucji, to postaw na równie modne stonowane brązy lub zestawienie szarości z neutralnymi odcieniami beżu czy pasteli.

Niezwykle ważny kolor we wnętrzu daje roślinność, nie można o niej teraz zapomnieć. Modne wnętrze nie obejdzie się bez naturalnych, żywych akcentów.

Moodboard Pink Pug Design

Comments


bottom of page