top of page
  • Zdjęcie autoraJoanna Pytlewska-Bil

Transformacja Przestrzeni: Kiedy marzenia stają się rzeczywistością.

Chciałabym podzielić się z Wami niezwykłą opowieścią o przemianie, która wydarzyła się niedawno w trakcie trwania jednego z projektów. To więcej niż tylko projektowanie wnętrz - to historia o marzeniach, zaufaniu i rodzinnych więzach.

"Detale tworzą projekt, a projekt tworzy historię." George Knittel
Projekt salonu z aneksem kuchennym w 40 metrowym mieszkaniu.

W moim świecie projektowania wnętrz nie ma dwóch identycznych projektów. Każdy to wyjątkowe wyzwanie, które wiąże się z indywidualnymi potrzebami i marzeniami klienta.

To 40 metrowe mieszkanie, zakupione przez syna dla swojej mamy, było miejscem, które wymagało od naszego biura projektowego uwzględnienia wielu czynników. Wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań, takich jak klimatyzacja, robot sprzątający czy zmywarka, do życia osoby starszej, nie były oczywiste na początku. Wymagało to cierpliwości i przekonania, że te nowoczesne udogodnienia mogą naprawdę usprawnić codzienne funkcjonowanie.

Jednym z głównych wyzwań było przekonanie mamy, że te urządzenia są funkcjonalne i przydadzą się w codziennym życiu. Dzięki praktycznym argumentom syna oraz profesjonalnemu podejściu naszego zespołu udało się uzyskać pełną zgodę na ich instalację. Mama szybko nauczyła się korzystać z tego wyposażenia mieszkania, a dziś nie wyobraża sobie już życia bez nich.

Projekt 40 metrowego mieszkania w Łodzi

Projekt wnętrz obejmował całe mieszkanie - kawalerkę składającą się z holu, łazienki, sypialni oraz pokoju dziennego z aneksem kuchennym. Klientka marzyła o nowoczesnym wnętrzu bez zbędnych dodatków, ale z wyraźnymi granatowymi akcentami. Kolor granatu, który pojawił się w naszym projekcie domu u syna klientki, stał się inspiracją i kluczowym elementem w projekcie.

W łazience napotkaliśmy wyzwanie związane z niefunkcjonalnie umieszczonym przez dewelopera grzejnikiem, który uniemożliwiał ustawienie pralki oraz wykonanie zabudowy meblowej. Konieczne było przekonanie klientki o potrzebie przesunięcia grzejnika, co z początku budziło obawy o utratę gwarancji. Ostatecznie jednak udało się przekonać inwestorów do tej zmiany oraz stworzenie ergonomicznej przestrzeni w łazience.

Ogólnie w całym mieszkaniu nie było konieczności ruszania instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej, ale wprowadziliśmy kilka małych modyfikacji. Dodaliśmy gniazdo pod szafą do zasilania robota sprzątającego czy oświetlenia nad stołem w aneksie jadalnym.

Funkcjonalność w małym mieszkaniu

Kolor granatowy stał się głównym elementem projektu, ale klientka wyraziła także życzenie posiadania pudrowo różowych zasłon w salonie oraz dużo bieli oraz szarości. Rezultatem jest spójne i eleganckie wnętrze, w którym wszystkie elementy doskonale ze sobą współgrają.

W łazience znalazła się duża wygodna wanna oraz funkcjonalna przestrzeń do codziennej toalety i higieny. Całe mieszkanie wykańcza podłoga winylowa, która jest nie tylko estetyczna i optycznie powiększa przestrzeń, ale jest także praktyczna, bo niezwykle łatwa w utrzymaniu czystości. W kuchni wykorzystaliśmy gładkie fronty mebli w połączeniu bieli i szarości oraz ciekawe płytki o wzorze imitującym granatowy cement.

W salonie pojawiły się welurowa sofa, dębowy stół z szarymi krzesłami oraz biała szafka RTV. W sypialni umieściliśmy łóżko z tapicerowanym zagłówkiem pod ścianą z geometryczną granatową tapetą, która nadaje wnętrzu unikalny charakter.

Detale we wnętrzu. Projekt mieszkania w Łodzi

Mieszkanie przeszło nie tylko transformację wizualną, ale przede wszystkim funkcjonalną. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc naszej klientce stworzyć miejsce, które teraz naprawdę nazywa swoim domem.

Projektowanie wnętrz to dla nas coś więcej niż tylko wybieranie ładnych mebli i kolorów ścian. To przede wszystkim zrozumienie Waszych potrzeb, wyzwań, które stawia przed Wami codzienność, oraz marzeń, które macie związane z Waszą przestrzenią do życia.

Wielu z Was z pewnością zna to uczucie, kiedy patrzy na swoje mieszkanie i myśli, że potrzebuje zmian. To początek naszej pracy - pomagamy spełniać marzenia i przełamywać stare nawyki. To moment, kiedy Wasza przestrzeń staje się naszym polem działania, a każdy detal ma ogromne znaczenie.

"Dom to nie tylko miejsce, gdzie mieszkamy, to także miejsce, w którym spełniają się nasze marzenia."

Na koniec kilka słów o tym jak wygląda proces projektowania wnętrz:

  1. Funkcjonalność to podstawa Nasz proces projektowy rozpoczyna się od spotkania z klientem, takim jak Pani Elżbieta. To czas, kiedy nasza rozmowa skupia się na zrozumieniu potrzeb, stylu życia i marzeń związanych z przestrzenią. Naszym celem jest stworzenie projektu, który będzie nie tylko piękny, ale przede wszystkim funkcjonalny i dostosowany do życiowych potrzeb klienta. Kolejny krok to stworzenie koncepcji, która odzwierciedla unikalny charakter każdego projektu. Dążymy do stworzenia wnętrza, które będzie idealnie pasować do osobowości i sposobu życia klienta.

  2. Praca Projektanta Projektowanie wnętrz to nie tylko wybieranie estetycznych rozwiązań. To także praca z materiałami, rozwiązywanie problemów technicznych i dbałość o każdy szczegół. Nasza wiedza i doświadczenie pozwalają nam znaleźć najlepsze rozwiązania nawet w przypadku wyzwań, które mogą pojawić się na drodze do transformacji przestrzeni.

  3. Zaufanie obustronne W procesie projektowym zaufanie odgrywa kluczową rolę. Naszym celem jest zapewnienie klientom pewności, że ich marzenia staną się rzeczywistością. Jednocześnie, aby projekt przebiegał sprawnie, potrzebujemy zaufania ze strony klienta w naszą wiedzę, doświadczenie i umiejętności.

W ostatnim projekcie mieliśmy przyjemność pracować z Panią Elżbietą. Jej mieszkanie to teraz przestrzeń pełna ciepła i harmonii, miejsce, które odzwierciedla jej osobowość i styl życia. Dziękujemy za zaufanie, Pani Elżbieto!

FOTO: Łukasz Gładki WYKOŃCZENIE WNĘTRZ: EGEDI HOME SOLUTION, ul.Traktorowa 126, Łódź

Zapraszamy Was do świata projektowania wnętrz, gdzie marzenia stają się rzeczywistością. Każdy projekt to nie tylko przestrzeń, to historia, którą tworzymy razem z Wami.


Czy też marzycie o przemianie Waszej przestrzeni? Dajcie znać, jesteśmy tutaj, aby pomóc!

Do zobaczenia na kolejnych projektach.

Comments


bottom of page