top of page
  • Zdjęcie autoraJoanna Pytlewska-Bil

Psychologia koloru: Jak dobrać barwy, aby wpłynęły pozytywnie na nasze samopoczucie.

Jako projektant wnętrz z 14 letnim stażem pracy w zawodzie, dziś chciałbym poruszyć temat, który odgrywa kluczową rolę w każdym projekcie - kolory w aranżacji wnętrz. Wybór odpowiednich barw może znacząco wpływać na nasze samopoczucie, nastrój i ogólną atmosferę panującą w domu. Zatem, jak dobrać kolory, aby przynosiły pozytywne efekty i sprawiały, że nasze domowe przestrzenie będą jeszcze bardziej harmonijne?

"Kolory mają moc zmieniania naszego widzenia i odczuwania świata wokół nas." Leatrice Eiseman
Odkryjcie paletę kolorów, która przyciąga wzrok i tworzy harmonijną atmosferę. Nasz moodboard kolorystyczny skupia się na stonowanych odcieniach ziemi, dodając nutę elegancji i spokoju do każdego wnętrza. Wybierając odpowiednie kolory, możemy dopasować materiały i wzorniki, które idealnie wpiszą się w Waszą wizję aranżacji. #moodboardkolorystyczny #harmonia #elegancja #wnętrza

Zrównoważone barwy - klucz do sukcesu:

Jednym z najważniejszych aspektów projektowania wnętrz jest wybór odpowiednich barw. W mojej pracy kładę duży nacisk na zrównoważone barwy, które tworzą spójną i harmonijną przestrzeń. Szarości w ciepłych i chłodnych odcieniach, beże również ciepłe i chłodne oraz delikatne pastele są doskonałymi wyborami, ponieważ stanowią ponadczasową podstawę i idealne tło dla bardziej wyrazistych akcentów kolorystycznych.

Indywidualne preferencje:

Każdy z nas ma swoje ulubione kolory i preferencje. Dlatego tak ważne jest, aby dobrać kolory, które będą odzwierciedlać naszą osobowość i styl życia. Nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania, dlatego warto eksperymentować i odkrywać kolory, które sprawiają, że czujemy się dobrze.

Inspiracja z natury:

Kolory natury, takie jak zielenie, brązy, odcienie błękitu czy inna barwy ziemi, wprowadzają do wnętrz harmonię i spokój. Inspirują nas do wyciszenia, a jednocześnie dają poczucie świeżości. Dodanie naturalnych elementów do wnętrza, jak rośliny wykończenie w drewnie lub kamieniu, wzmocni ten efekt.

Barwy a psychologia koloru:

Warto zaznajomić się z psychologią kolorów, ponieważ barwy mają moc wpływania na nasze emocje i nastroje. Odcienie niebieskiego mogą działać kojąco, ciepłe odcienie żółci przynieść radość, a zielenie relaksować. Dobrze dobrana kolorystyka pozwoli nam stworzyć wnętrze, które będzie wspierać nasze cele i odpowiadać na potrzeby.

Kolorystyka jako element spójności:

Kolorystyka ma kluczowe znaczenie dla spójności wnętrza. Ważne jest, aby kolory w poszczególnych pomieszczeniach harmonijnie się ze sobą łączyły. Dobrze dobrana paleta barwna sprawi, że całe wnętrze będzie stanowiło spójną całość.

Zanurzcie się w bogactwie tekstur i materiałów, które przyciągają zmysły i nadają charakteru Waszym przestrzeniom. Nasze próbki materiałów to inspirujące połączenie luksusu i funkcjonalności. Wybierając odpowiednie tkaniny, wykończenia i dodatki, tworzymy wnętrza, które odzwierciedlają Wasz unikalny styl i gust. #próbkimateriałów #tekstury #wnętrza #unikalnygust
"Dobrze dobrane kolory nie tylko dodają piękna wnętrzom, ale również wpływają na nasze samopoczucie, zwiększając pozytywne emocje i redukując stres." Joanna Pytlewska-Bil, Pink Pug Design

W moich projektach kolor towarzyszy nam nie tylko jako element dekoracyjny, ale również jako narzędzie do osiągania konkretnych celów funkcjonalnych. Odpowiednio dobrane odcienie i kompozycje kolorystyczne mogą wpłynąć na optyczne powiększenie przestrzeni, zwiększenie lub wyciszenie aktywności, a nawet wywołanie uczucia intymności i przytulności. To niesamowite, jak subtelne zmiany w kolorach mogą znacząco poprawić funkcjonalność i komfort użytkowania pomieszczeń. Dzięki moim doświadczeniom, stale poszerzam swoją wiedzę na temat psychologii koloru i trendów w aranżacji wnętrz. Chętnie dzielę się tymi informacjami na tym blogu, aby pomóc Wam dokonać świadomych wyborów podczas aranżowania i urządzania swoich przestrzeni. Zaufanie, jakim obdarzają mnie moi klienci, sprawia, że moja praca jako projektanta wnętrz staje się nie tylko pasją, ale również inspiracją do ciągłego poszukiwania nowych rozwiązań i piękna w każdym projekcie. Podsumowując, dobór odpowiednich barw w aranżacji wnętrz jest ważnym elementem procesu projektowania. Zrównoważone kolory, indywidualne preferencje, inspiracja naturą i zrozumienie psychologii kolorów są kluczowe dla stworzenia harmonijnego i przyjemnego wnętrza. Czerpmy inspirację ze świata barw i pozwólmy, aby wnętrza oddziaływały pozytywnie na nasze samopoczucie i jakość życia.

Zapraszamy do świata wzorników kolorów, gdzie każdy odcień ma swoją historię do opowiedzenia. Nasze wzorniki pozwalają na precyzyjny dobór kolorów, aby wprowadzić subtelne akcenty lub wyraźne kontrasty do Waszych wnętrz. Wybierając z naszej bogatej palety kolorów, możecie stworzyć przestrzenie, które ożywają i wyrażają Waszą osobowość. #wzornikikolorów #dobórkolorów #wnętrza #wyrazistestyl"

Zapraszam do dzielenia się Waszymi doświadczeniami z wyborem kolorów w aranżacji wnętrz. Dajcie znać, jakie kolory sprawiają, że czujecie się najlepiej!

Serdecznie pozdrawiam, Joanna Pytlewska-Bil | Pink Pug Design

Commenti


bottom of page