top of page
  • Zdjęcie autoraJoanna Pytlewska-Bil

Optymistyczny, energetyczny, afirmujący życie...

Zaktualizowano: 13 gru 2022

Taki właśnie jest Living Coral, czyli uznany przez firmę Pantone kolor roku 2019. Już teraz wyprzedź trendy i wybierz coś w tym odcieniu do swojego wnętrza.

Środowisko mody, designu i aranżacji wnętrz zawsze na początku grudnia czeka na ogłoszenie koloru nadchodzącego roku z zapartym tchem. Zeszłoroczny niezbyt pozytywny moim zdaniem odcień "Ultra Violet" nie zaskoczył. Miał on oddawać to,

co działo się w kulturze i na świecie. Przez brak optymizmu fiolet nie był dość widoczny w kolekcjach projektantów i producentów wyposażenia wnętrz. W 2018 zdecydowanie bardziej promowane były butelkowa zieleń i pudrowy róż.

Na szczęście możemy już o "Ultra Violet" zapomnieć, bo mamy jego następcę.

"PANTONE 16-1546 Living Coral" czyli naturalny, afirmujący życie kolor o złotym odcieniu, który ożywia i jednocześnie ociepla otoczenie.

Jak sprawdzi się w aranżacji wnętrz? Czy zdominuje trendy w 2019 roku? Przyjrzyjmy się mu bliżej.

Instytut Pantone wybrał kolor inspirowany naturą. Barwa jest energetyczna i ciepła. W dobie technologii i mediów społecznościowych pragniemy otaczać się naturą i naturalnymi odcieniami. Do wnętrz powróciły rośliny, florystyczne wzory na tkaninach, marmury czy wspomniane już odcienie ciemnej zieleni.

Zdaniem specjalistów, którzy wybrali kolor "Living Coral", potrzebujemy więcej rzeczywistych doświadczeń. Koral ma nam w tym pomóc zbliżając do siebie przyjaciół, kochanków czy skłócone małżeństwa. Ściany i detale w tym kolorze mają dawać pozytywną energię i prowokować do zmian na lepsze. Optymistyczny i towarzyski charakter koralowego koloru proponuję uzupełnić szarościami, błękitem i bielą, uzyskując elegancki efekt aranżacji.

FOTO: Pinterest.com

Comments


bottom of page